För dig som är intresserad av våra tilläggstjänster

Vill du veta mer om våra tjänster inom pension och försäkring? Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar med tilläggstjänster och utbildningar.

Chefer

Anders Nilsson

Ansvarsområde: Konsult- och tilläggstjänster, affärschef Pensionsvalet

Telefon: 073-439 33 90

E-post: anders.nilsson@kpa.se

David Gustafsson

Ansvarsområde: Utbildning

Telefon: 073-439 33 58

E-post: david.gustafsson@kpa.se

Sven Lannhard

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 073-439 33 17

E-post: sven.lannhard@kpa.se

Seniorkonsulter

Bernt Mahr

Ansvarsområde: Kompetens och erfarenhet i strategiska och komplicerade frågeställningar om pensionsavtal, pensionspolicy, chefsavtal, pensionshantering och verksamhetsövergångar

Telefon: 070-831 68 76

E-post: bernt.mahr@kpa.se

Patrik Andersson

Ansvarsområde: Kompetens och erfarenhet i strategiska och komplicerade frågeställningar om pensionsavtal, pensionspolicy, chefsavtal, pensionshantering och verksamhetsövergångar

Telefon: 072-582 64 83

E-post: patrik.andersson@kpa.se

Susanne Walldén

Ansvarsområde: Kompetens och erfarenhet i strategiska och komplicerade frågeställningar om pensionsavtal, pensionspolicy, chefsavtal, pensionshantering och verksamhetsövergångar.

Telefon: 073-423 58 53

E-post: susanne.wallden@kpa.se

Pensionsskuld

Nour Khan

Ansvarsområde: Pensionsskulds- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 072-580 64 18

E-post: nour.khan@kpa.se

Patrik Engström

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 076-831 46 52

E-post: patrik.engstrom@kpa.se

Vania Stivanin

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 073-439 34 33

E-post: vania.stivanin@kpa.se

Jan Söderström

Ansvarsområde: Pensionsskuld- och pensionskostnadsberäkningar

Telefon: 073-439 33 36

E-post: jan.soderstrom@kpa.se

Utbildning

Caroline Bohman

Ansvarsområde: Utbildning och information, utbildningskoordinator

Telefon: 073-439 33 58

E-post: caroline.bohman@kpa.se

Christine Alsing

Ansvarsområde: Kursledare och ansvarig för vårt utbildningskoncept

Telefon: 073-439 34 79

E-post: christine.alsing@kpa.se